Το Σάββατο 6 Απριλίου 2024, 5 μαθητές της τρίτης Γυμνασίου του σχολείου μας πήραν μέρος στον 4ο Διαγωνισμό Θετικών Επιστημών που διοργάνωσε το κολλέγιο Δελασάλ. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν συνολικά 25 ομάδες από διάφορα σχολεία της Κεντρικής Μακεδονίας, ιδιωτικά και δημόσια.

Οι μαθητές μας σχολίασαν θετικά την εμπειρία που απέκτησαν και δήλωσαν ικανοποιημένοι για την ευκαιρία που τους δόθηκε να συναγωνιστούν σε υψηλό επίπεδο με ομάδες από άλλα σχολεία της χώρας.

Το σχολείο θα ήθελε να ευχαριστήσει τους μαθητές για την εξαιρετική συμπεριφορά τους αλλά την πολύ καλή προσπάθεια που έκαναν στην διάρκεια του διαγωνισμού αλλά και τους γονείς των μαθητών που βρέθηκαν στο πλευρό των παιδιών σε όλη την προσπάθεια.