Την Τετάρτη 27/03/2024 η #teamTrito διακρίθηκε και στους Αγώνες Στίβου Γυμνασίων Ημαθίας κερδίζοντας 4 μετάλλια. Ο Νοβάκης Αθανάσιος της Α Γυμνασίου κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 1000μ, η Αβραμίδου Αννελόρε της Β Γυμνασίου το χρυσό στα 300μ. εμπόδια,ο Αγγελής Αθανάσιος ασημένιο στο ύψος και ο Κερρέτι Αλέξανδρος της Γ Γυμνασίου χάλκινο επίσης στο ύψος.

Συμμετείχαν επίσης οι μαθητές: Αγγελής Αθανάσιος (Α Γυμνασίου), Αναστασίου Σπυρίδων (Γ Γυμνασίου), Βασιλειάδης Βασίλειος (Α Γυμνασίου), Κοσμίδης Θωμάς (Β Γυμνασίου), Λαδάς Γρηγόριος (Γ Γυμνασίου), Μουγιολάρι Στέφανος (Β Γυμνασίου), Πιτούλιας Ελευθέριος (Γ Γυμνασίου) και ο  Πρωτογέρης Χρήστος (Β Γυμνασίου).
Το Σχολείο περήφανο και χαρούμενο για τις επιδόσεις και την προσπάθεια και των Έντεκα μαθητών της ομάδας εκφράζει ευχές για πρόοδο, υγεία και επιτυχίες σε όλους.
Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που κάλυψε με προθυμία τα έξοδα μεταφοράς των μαθητών στη Νάουσα.