Στις 21-03-2024 διεξήχθησαν υπό την αιγίδα της ΔΔΕ Ημαθίας οι Αγώνες Αυθόρμητου Λόγου για τα Γυμνάσια της Ημαθίας στο 3ο Γυμνάσιο Βέροιας.
Όμορφες στιγμές, νέες εμπειρίες, συνεργασία και αλληλοσεβασμός. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στην #teamTrito γαι τις επιδόσεις των 10 συμμετεχόντων, οι οποίοι ήταν: Πασαμέρας Γεώργιος, Κόγια Ευτυχία, Χατζόγλου Κυριάκος, Τόπης Αστέριος, Σιουραντάνης Γεώργιος, Βαφείδου Μελίνα, Ζαλώνης Ευάγγελος, Πέτρου Απόστολος, Τσέλιος Σοφοκλής, Εκμεκτσόγλου Κωνσταντίνος.
Μπράβο και στον Πασαμέρα Γεώργιο, μαθητή Β3, που πέτυχε την εξαιρετική 2η θέση εκπροσωπώντας στον Τελικό το σχολείο.

Οι φιλόλογοι του Σχολείου Αρμπουνιώτη Βασιλική και Μπάρμπα Ζωή έλαβαν μέρος ως κριτές. Τη γενική ευθύνη της διοργάνωσης εκ μέρους του 3ου Γυμνασίου ανέλαβαν η Διευθύντρια Συμεωνίδου Μαρία και η Υποδιευθύντρια Αυγέρου Αιμιλία.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τον Σύμβουλο Φιλολόγων Περπερίδη Παύλο και τον ΔΔΕ Αλατζόγλου Αθανάσιο, που μας εμπιστεύτηκαν το project.